Nowoczesne osiedle mieszkaniowe
Katowice, Podlesie

Osiedle swoją nazwę wzięło od płynącego nieopodal strumyka, który jest naturalnym, rozpoznawalnym elementem dzielnicy Podlesie. Autorom projektu przyświecała idea stworzenia miejsca, którego główne cechy charakterystyczne kojarzyć się będą z ciszą, spokojem i naturą stąd znak graficzny osiedla nieodłącznie kojarzy się z takimi właśnie elementami.

MALOWNIK stworzony został z myślą o mieszkańcach, którzy jako podstawowe wartości uznają komfort, wygodę oraz bliskość natury i energooszczędne rozwiązania bez konieczności rezygnacji z podstawowych zdobyczy cywilizacyjnych, jakimi są komunikacja i dostęp do usług.

Budynki zaprojektowano tak, żeby swoją kameralnością wpisywały się w charakter dzielnicy.

Ich usytuowanie na działce zapewnia przestrzeń oraz dużo zieleni.

Dogodna
lokalizacja

Osiedle znajduje się w pobliżu centrum dzielnicy Podlesie. Jest to idealna lokalizacja dla osób lubiących spokój i ciszę, a jednocześnie pragnących mieć dostęp do miejskich udogodnień.

Położenie nowego Osiedla Malownik w Katowicach pozwala w sposób szybki i łatwy połączyć się z głównymi szlakami komunikacyjnymi Aglomeracji Śląskiej.

W kierunkach wschodnim i zachodnim dysponujemy łatwym dojazdem do dróg ekspresowych, które z kolei łączą się w sposób bezpośredni z autostradą A4 w obu kierunkach. W centrum Katowic znajdziemy się, podróżując samochodem, w około 20 minut, a 15 minut zajmie nam dojazd do centrum Tychów lub Mikołowa. W Centrum dzielnicy, znajdującej się w odległości 5 minut spacerem, znajdziemy wszelkiego rodzaju lokale handlowe, usługowe i gastronomiczne, a w pobliżu jest także przystanek kolejowy.
[ sprzedaż mieszkań w Katowicach – sprawdź dostępne apartamenty ]

nowe apartamenty na sprzedaż katowice - atrakcyjna lokalizacja-osiedla

W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje się
Dom Kultury i boisko sportowe.

Dzielnica ma charakter typowo podmiejski, nie znajdziemy tutaj zabudowy charakterystycznej dla dużych ośrodków miejskich, przeważa zabudowa jednorodzinna. Z uwagi na zabudowę dzielnica jest zielona i kojarzona z ciszą i spokojem. Atutem lokalizacji jest oczywiście bliskość dużych kompleksów leśnych ciągnących się pomiędzy Katowicami i Tychami w których znajdziemy dużą ilość ścieżek rowerowych i pieszych.

Komfort, jakość
i bezpieczeństwo

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, szlaki komunikacji przeniesiono pod budynki w taki sposób, że ruch kołowy odbywa się jedynie z dróg publicznych do garaży podziemnych i nie jest prowadzony po terenie osiedla.

Aby zapewnić zieleń oraz bezpieczeństwo, miejsca parkingowe i dojazd do nich zlokalizowano w podziemiu. Pozostałą powierzchnię pozostawiono pieszym.

Budynki mają kameralny charakter, wszystkie mieszkania posiadają balkon, taras lub ogród.

Wszystkie mają jedynie trzy kondygnacje, mieszczą cichobieżne windy poruszające się od poziomu garaży a także przestronne klatki schodowe.

W budynkach zastosowano szereg energooszczędnych rozwiązań oraz poprawiających jakość życia mieszkańców, takich jak wentylacja mechaniczna, filtry antysmogowe, nowoczesne ogrzewanie w oparciu o system logoterm, a także wiele innych dostępnych rozwiązań.

Osiedle jest ogrodzone i posiada kontrolę dostępu.